1. Kolo Viessman pohár Dospelý a Dorast, Osrblie

Týžden po 1. kole žiakov v Prešove sa uskutočnilo prevé kolo Dopsleých a Dorastu. 

Preteky boli v Národnom Biathlonovom Centre v Osrblí. Prihlásilo sa viac ako 80 pretekárov z celého Slovenska. Prešovský klub Fox Team reprezentovali 4 pretekári. Filip Suchý sa po zimnej prestávke vrátil spať na štartovnú čiaru. Zo starších dorastencov pretekali Martin Blihár a Matej Baloga a za mužov to bol Marek Baloga. 

V sobotu 13.06.2015 sa pretekalo v rýchlostných pretekoch so štafetovou streľbou( pretekár strieľa na 5 trečov, keď netrafí môže dobyť dalšie 3 a za zvyšné, nezostrelené terče behá trestné kolá). Štartovalo 85 pretekárov. 

Z Prešovského klubu si najlepšie počínal Matej Baloga, ktorý skončil na 1. miestev kategórii dorastencov 18-19. Martin Blihár sa v rovnakej kategórii umiestnil na 6 mieste. Filip Suchý bol diskvalifikovaný za porušenie bezpečnostných predpisov na strelnici. V kategórii mužov 22-39 Marek Baloga skončil na 16. mieste. 

Po obede sa bežali testovacie preteky. Nový druh pretekov mal premiéru iba túto zimu. Dĺžka trate je oveľa kratšia ako v ostaných pretekoch. Štartuje sa na strelnici streľbou v polohe ležmo. Počet nezasiahnutých terčov sa rovná počtu kvôl, ktoré musí pretekár odbehnúť. Po obehnutí trate sa opäť strieľa na 5 trečov, v stoji ale je možné dobyť 3 náhradné náboje. Keď pretekár nezostrelí všetkých 5 trečov v preteku skočil a opustí trať na vyznačenom mieste. Posledná strelecká položka je v polohe ležmo a tiež musí pretekár zosteril všetky terče. 

Z kategórie dorastencov 16-17 sa podarilo dobehnúť iba dvom pretekárom ale Filip Suchý medzi nich nepatril. Matej Baloga ako jediný dokončil preteky s čistou streľbou. Martin Blihár skončil preteky po streľbe v stoji kde mu ostali 3 nezostrelené terče. Marek Balgoa skončil so streľbou 0,2. 

 

V nedeľu sa bežal stíhací pretek. Štartujúcih bolo o niečo menej ale štartovali aj zahraničný pretekári. 

Filip Suchý si so streľbou 3, 4, 4 sa umiestil na 13 mieste. Matej Baloga sa aj do tretice umiestnil na 1. mieste a celkovo v preteku minul len 3 terče. Martin Blihár skončil na 5 mieste. Marek Baloga so streľbou 2, 1, 3, 4 obsadil 9. priečku. 

Počasie prialo a počal celých pretekov bolo príjemne slnečno.  

Podrobné výsledky si môžete stiahnuť nižšie a propozície na najbližšie preteky si môžete pozrieť tu. 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.