Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov Cheile Gradistei 24.1 až 2.2.2016

Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov Cheile Gradistei  24.1 až 2.2.2016

Tohto roku sa majstrovstvá sveta juniorov a kadetov  konali v rumunskom stredisku Cheile Gradistei , ktoré leží v blízkosti rumunského mesta Brašov a je obklopený pohorím Karpaty, v známom regióne Transilvánia .

Na štart sa postavilo  91 kadetiek , 99 kadetov ,67 junioriek, 102 juniorov . Súťažili vo vytrvalostných , rýchlostných , stíhacích pretekoch a v pretekoch štafiet.

FoxTeam klub biatlonu reprezentoval Matej Baloga , ktorý bol najúspešnejší z trojice kadetov. Vo vytrvalostných pretekoch po prvej nulovej streľbe mu patrilo 15. miesto no z top 20 -ho odsunula menej presná streľba v stoji.(L-0,S-3,L-1,S-1).      Obsadil  30   miesto. Bežecký išiel dobre mal 16 bežecký čas.

V rýchlostnom preteku Matej Baloga bežeckým časom bol opäť v top 20. Kedy mal 15 bežecký čas. Slabšia streľba v stoji (L-1,S-3)ho odsunula na 27 miesto. Z trojice Slovákov bol opäť najlepší.

V stíhacom preteku obsadil Matej Baloga pekné 23 miesto. Znova potvrdil svoju bežeckú formu, kde na 10 kilometrovej trati a pri štyroch streľbách 2 krát v leže a 2 krát v stoji (L-1,L-0,S-3,S-2),zabehol 17 najrýchlejší bežecký čas.

V pretekoch štafiet Matej Baloga išiel veľmi dobre. Dobíjal len 2 krát na stojke a vytiahol štafetu z 15 miesta , ktoré mu odovzdával Pavlák po prvom úseku na 7.miesto a zaznamenal tretí najrýchlejší bežecký čas vo svojom úseku hneď za Nórskom a Ruskom. Zavalec v ležke bežal jeden trestný okruh a posunul sa na konečné 11. miesto. Súťažilo 21 štafiet.

Matej Baloga bol zo svojimi výsledkami spokojný , zaznamenal tri umiestnenia do 30. miesta ( 30, 27, 23).

"Som spokojný s bežeckým výkonom. Trate boli pre nedostatok snehu horšie upravené, sneh bol ťažký a mokrý, ale šlo sa mi fajn. Musím pochváliť servisný tím, lyže išli výborné. Na strelnici sa menil vietor, takže som sa snažil počúvať rady trénerov a cvakať proti vetru. Na ležkách mi to šlo celkom dobre, ale stojky mi nevyšli podľa predstáv. Budem na tom, samozrejme, ďalej pracovať. Šampionát ma povzbudil," zhodnotil nám Rumunsko kadet Matej Baloga..