Oberhof: Vo veľkom mixe Slovensko 17., v závere nás posunula dopredu Mária Remeňová 8.1.2022, 13:00 | Svetový pohár | Redakcia B-I.sk SP 21/22: miešaná štafeta (2 muži + 2 ženy)

Úvodnú miešanú štafetu dvoch mužov a dvoch žien v prebiehajúcej sezóne nevynechali ani slovenskí zástupcovia. Tréneri nominovali do pretekov Mateja Balogu a Šimona Bartka za mužov, ženskú stranu reprezentovali Paulína Fialková a Mária Remeňová. Slováci dnes chceli prekonať minuloročné maximum, ktorým bolo 16. miesto v Novom Měste na Moravě.

Celú partiu rozbiehal Matej Baloga, ktorému nevyšlo úvodné vystúpenie v Oberhofe. V šprinte urobil na strelnici šesť chýb. Úvodné bežecké kolo v dnešnej štafete zvládol dobre, oproti štartu nezískal žiadnu pozíciu, ale ani žiadnu nestratil. Na strelnicu prišiel s mankom osem sekúnd na prvého. Prvá strelecká položka v jeho prevedení nebola zlá, na päť terčov potreboval Baloga šesť nábojov. Strelnicu opúšťal na 12. mieste so stratou 17 sekúnd. Medzera medzi slovenským reprezentantom a vedúcim mužom sa v druhom okruhu poriadne zväčšila. Na stojku prišiel o 42 sekúnd neskôr ako predbežný líder a len na trati stratil päť priečok. Následne zopakoval strelecký zápis z ležky, tentokrát mu ušiel prvý výstrel. Baloga v mixe nakoniec použil o dva náboje viac. Pred posledným bežeckým kolom mu patrila 19. priečka. Lenže na trati sa mu dnes nedarilo. Dokázal to aj druhý najhorší bežecký čas v poslednom kole, v ktorom nakúpil ďalších 40 sekúnd. Baloga ukončil svoj úsek na 22. mieste so stratou 1:16

Matej Baloga zložil reparát v streľbe, lenže v bežeckej časti dnes zaostal za očakávaním, opäť nemal dobré posledné kolo.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.