Obertilliach: Sestry Machyniakové, Sklenárik a Baloga v mixe na 15. mieste 19.12.2021, 10:30 | IBU Cup | Redakcia B-I.sk IC 21/22: miešaná štafeta na 4 x 6 km (2 ženy + 2 muži)

Matej Baloga mal pred sebou úlohu skúsiť udržať za sebou Poliaka s Kanaďanom a nepredbehnúť sa o kolo. K tomu potreboval problémy Rusa Poršneva na ležke. Celkom aj prišli, pretože sa tam zdržal 48 sekúnd. Bola tam šanca. Podľa očakávania začal rýchlo, nebolo sa na čo šetriť. Bežecká strata deviatich sekúnd bola suprová, no Poliak Nedza-Kubiniec, ktorý roky jazdieva SP sa ho držal ako kliešť. Stále bol za nimi aj Kanaďan. Z Maťovej strany prišlo na ležke galapredstavenie. Po takom rýchlom kole sme mali obavy, ale vybielil to za parádnych 26 sekúnd. Stratu znížil na 3:51 a dokonca sa dostal celkom blízko za štrnásteho Rumuna Floreho, že ho videl pred sebou. Poliak dobíjal raz, takže sa mu vzdialil na desať sekúnd. V druhom kole ostávalo v platnosti také to status-quo, bežecky dostal 21 sekúnd. Pred streľbou bolo jasné, že môže zabojovať o 14. miesto, ale aj padnúť nižšie. Škoda, že musel až trikrát dobíjať. No zvládol to naozaj neuveriteľne rýchlo, len za 43 sekúnd, teda ostal mu to pre neho problematického posledného kola pred Poliakom 13-sekundový náskok. Maťo dobehnutie nepripustil. Do cieľa tak naša štafeta prišla na 15. mieste (+4:37).

Dnes zaujal najmä výkon Mateja, ktorý máva slabé závery, ale dnes šiel silno od štartu a skoro až do cieľa, tam bolo zjavné, že úplný záver vypustil, aj tak mal desiaty beh úseku s odstupom len 39 sekúnd.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.