Obertilliach: vytrvalostné preteky so slušným výsledkom Balogu 16.12.2021, 13:00 | IBU Cup | Redakcia B-I.sk IC 21/22: vytrvalostné preteky mužov na 20 km

 

Matej Baloga jazdil na trati pomalšie. Už v prvom kole dostal 36 sekúnd. Ale za parádnych 28 sekúnd vyčistil všetky terče, takže to ho katapultovalo na 26. priečku. V druhom kole dosť rapídne spomalil, zaostal až o 48 sekúnd v 59. behu. Ako cez kopirák v stoji urobil rovnako chyby na druhom a treťom terči ako Tomáš, takže aj u neho nádej trvala len do siedmeho výstrelu. V treťom kole predviedol lepší výkon, zistil, že kolo predtým šiel príliš pomaly. Vystrelil na 28. beh. A dal si ešte šancu na výsledok vďaka nula v ľahu. Posunul sa na záver Top 40. Vo štvrtom kole sa už medzi špičkou a stredom poľa otvárali bežecké nožnice, no 38. beh bol ako-tak fajn, nula na záver by ho vystrelila poriadne vysoko. Napokon urobil aj on jednu chybu. No celkovo s tromi mu patrila 30. priečka. V závere ale totálne stratil pôdu pod nohami, vytvrdol, nakúpil 74 sekúnd a prepadol sa na konečné 35. miesto (+4:11). Nie je to ale zlý výsledok. Na slovenské pomery druhý najlepší v IBU pohári túto zimu.

Chlapi dnes predviedli, že jazdia Svetový pohár, nedopadli tristne, hoci to vedia aj lepšie. Najmä tá povestná jedna rana veľmi chýbala Tomášovi, ktorý by sa so štyrmi chybami posunul o 18 miest na 31. priečku, čo by bolo oveľa veselšie. No jeho bežecká príprava je fajn. Matej potvrdil, že odpadá v záveroch. 48. beh už nemá dobré parametre. Za to so stojickým pokojom si počínal na strelnici, kde to zmákol aj veľmi rýchlo. Ležky mu sadli dokonale. Uvidíme ako im vyjde sobotňajší šprint. V nedeľu si ešte zasúťažia so sestrami Machyniakovými v mixe.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.