Ruhpolding: Slováci v štafete na 14. mieste, Šima predviedol výborný úsek, Baloga so Sklenárikom dobrý, nevyšlo to Hasillovi SP 21/22: štafetové preteky mužov na 4 x 7,5 km Ruhpolding sobota, 15. januára 2022, 14:30 0 km/h

Štafetového kolíka sa ujal Matej Baloga, ktorý vedel, čo musí urobiť, aby sa dostal na olympiádu. Na začiatku svojho úseku nebol v jednoduchej situácii, pretože široko-ďaleko nemal žiadneho súpera, takže v prvom bežeckom kole musel ísť úplne sám. Mohol si však nastaviť vlastné tempo a dobre sa pripraviť na prvú položku. Tempo nenasadil vysoké, bol tretím najpomalším bežcom. Prípravu na ležku ale zvládol výborne, pretože v ľahu nemusel použiť ani jeden náhradný náboj a priblížil sa k súperom pred sebou. Dokonca získal jednu pozíciu. Po polovici svojho úseku mohol byť spokojný a bol bližšie k účasti na olympiáde. Na začiatku druhého kola mal Baloga stratu na čínskeho súpera ani nie dve sekundy. Matej minimálnu medzeru zalepil skoro okamžite a nakoniec prišiel na stojku pred Číňanom. Pri streľbe v stoji Baloga zariskoval, ale vyšlo to. Rýchlejšie strieľal iba Nemec. Matej za 25 sekúnd vybielil druhú položku bez zaváhania a pravdepodobne definitívne rozhodol o olympijskej miestenke pre seba. Na svojom úseku posunul Slovensko na 14. miesto (+2:55).Slovenská mužská štafeta dosiahla najlepší výsledok v tejto sezóne. Postarali sa o to predovšetkým na strelnici, dnes sa iba pár reprezentácii mohlo pýšiť lepším streleckým štítom. Iba sedem dobíjaní a hlavne veľmi rýchle položky Mateja BaloguMichala Šimu a Tomáša Sklenárika boli ozdobami. Tomáš Hasilla sa spomedzi slovenských biatlonistov strelecky najviac trápil, ale na trati bol o 25 sekúnd rýchlejší ako Baloga. Práve s ním bojuje o miestenku na olympiádu. Po dnešnej štafete k nej má bližšie asi Matej. Dôležitou správou pre Slovákov bola skutočnosť, že Japonci sa nedostali do Top 10 a skončili až za našimi, takže štvrtá miestenka do Pekingu definitívne zostala v našich rukách. Dokonca sme vylepšili aj my body, teda Japonci potrebovali napokon 8. miesto.

Dnešok nám pomohol aj v rebríčku národov, pretože Rumuni aj Číňania skončili za nami, hoci Číňania len o dve priečky. Zvýšili sme teda náskok pred 24. pozíciou, ktorá nás zosúva v boji o tri miestenky na preteky SP.

 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.