Tento týždeň by malo na pretekoch IBU súťažiť až 26 Slovákov, Hasillu s Balogom čaká súboj o OH 11.1.2022, 00:00 | Slovensko | Lukáš Timko

V Osrblí veľký súboj o OH aj návrat veľkého milovníka tohto športu

Veľkým ťahákom druhej časti domáceho IBU pohára bude už v stredu popoludní súboj Tomáša Hasillu a Mateja Balogu o olympijskú miestenku. Tréneri Kos a Leščinský sa rozhodli, že za predpokladu, že Slováci udržia Top 20 a budú môcť do Číny vycestovať štyria, isté miesto v tíme (ak nezasiahne covid či iná choroba) budú mať Michal Šima, Šimon Bartko a Tomáš Sklenárik.

Zostávajúcich dvoch členov tímu potrebovali nejako porovnať, lebo dlho sa v spoločných pretekoch proti sebe nestretli. Keďže program v Nemecku a na Slovensku dovoľuje menšie cestovateľské harakiri, Baloga sa z Oberhofu vrátil domov a v Osrblí si v stredajších skrátených vytrvalostných pretekoch (od 14:00) dajú zaujímavý súboj kto z koho na štýl "the winner takes it all". Ten lepší vo výsledkovej listine pocestuje do Ruhpoldingu na štafetu, následne absolvuje aj Anterselvu, prípravu pred OH v Taliansku a samotnú olympiádu. Porazeného čaká dokončenie programu IBU pohára na domácich tratiach, ME v Arberi aj IBU pohár v NMNM.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.